Otwarte: Poniedziałek-Piątek: 8:00-15:00 Telefon: (074) 851-66-67 Email: biuro@polskigranit.com.pl

Poniedziałek 27 Czerwca 2022 | Bruk - Kostka granitowa

Jaki rozmiar kostki granitowej wybrać?

Przed wybraniem rozmiaru kostki granitowej należy zastanowić się na jakie obciążenia będzie ona narażona. Czy będzie użyta do budowy drogi, po której będą się poruszać pojazdy ciężarowe czy do wyłożenia chodnika, po którym będą chodzić piesi. Oczywiście dochodzą do tego względy estetyczne z reguły mniejsza kostka daje ładniejsze wzory, ale może być też uzupełniona większą kostką dla dodatkowego efektu.

Rozmiar 4/6 - jest to kostka w rozmiarze od 4cm do 6cm.

  • Rozmiar ten powinien być stosowany w przypadku najlżejszych obciążeń. Przykładowym zastosowaniem kostki granitowej 4/6 są chodniki, ścieżki, podjazdy pod posesję, instalacje ogrodowe.

Rozmiar 8/11 - jest to kostka w rozmiarze od 8cm do 11cm.

  • Kostka ta powinna być stosowana w przypadku dużych obciążeń np. Ruchu samochodów ciężarowych. Przykładowym zastosowaniem kostki granitowej 8/11 są drogi, drogi wewnętrzne, podjazdy dla samochodów powyżej 3.5 tony, ale także architektura ogrodowa.
Układanie podjazdu z kostki granitowej
Środa 22 Czerwca 2022 | Granit - Beton

Dlaczego granit jest lepszy od betonu?

Przede wszystkim granit jest od betonu dużo bardziej wytrzymały, szczególnie na zjawiska atmosferyczne takie jak np. niskie temperatury, wilgoć. Plusem granitu jest także to, że beton jest bardziej kruchy w stosunku do niego. Granit także nie wymaga prawie żadnych prac konserwacyjnych, dlatego jeżeli szukają Państwo rozwiązania na długie lata to granit jest idealnym pomysłem.

Do tego dochodzą względy estetyczne, granit szczególnie polerowany dodaje uroku każdemu pomieszczeniu czy nawierzchni. Z tych właśnie względów wielu ludzi decyduje się na wymianę starych powierzchni betonowych na nowe z granitu.

Jeżeli chodzi o różnicę cen to granit jest z reguły droższy od betonu, ale jego zalety są warte wyższej ceny.

Taras z granitu